تسهیل صادرات کلینکر با بهره‌مندی از شبکه ریلی کشور

31 مرداد 1402

حمیدرضا هوشیاری مدیر عامل هلدینگ سیمان تامین (سیتا) در سفری به خرمشهر در دیدار با مدیر کل بنادر در خصوص تسهیل روند صادرات کلینکر گفت و گو و رایزنی کرد.

به گزارش شستارسانه، در این دیدار طرفین بر انتقال بار از جاده به ریل و نیز تسهیل صادرات کلینکر تاکید کردند.

عسگری مدیرکل بنادر در این گفت و گو در خصوص تسهیل صادرات کلینکر از بندر خرمشهر گفت: اگر بتوانیم جاده را به ریل منتقل کنیم ،همهزینه ها را برای تمام صادر کنندگان کاهش داده ایم و هم رضای خدا و رضایت نظام و مردم در آن خواهد بود.

وی افزود: انتقال بار از جاده به ریل موجب کاهش آلودگی محیط زیست می شود،تصادفات جاده ای کاهش پیدا می کند ،تامین و نگهداری جاده ها که کار پر هزینه و سختی نیز است کاهش پیدا می کند و ما عملا از ریل هایی که در کشور نسبت به حجمی که ایجاد شده هیچ استفاده ای نمی شود با این کار مورد استفاده بهینه قرار می گیرند.

همچنین در این دیدار حمیدرضا هوشیاری مدیرعامل هلدینگ سیمان تامین با بیان اینکه مجموعه یک هلدینگ چند رشته ای در زمینه سیمان ساختمان وحمل و نقل است گفت: بخش عمرانی این مجموعه شرکت سابیر است که جز بزرگترین پیمانکاران کشور در حوزه مترو و سد سازی است و در حوزه حمل و نقل نیز حمل و نقل آبادان است که اولین ناوگان حمل و نقل کشور و بین المللی را دارد.

وی ادامه داد:یکی از گیت های بسیار مهم کلینکر کشور بندر خرمشهر و شلمچه است،‎ضمن اینکه یکی از مهمترین بازارهای کلینکر ما بازار عراق است . در جنوب عراق آسیاب هایی وجود دارد که کلینکر از ایران می برند ،ما نیز یک آسیاب در عراق احداث کردیم .

وی بیان کرد: استراتژی در تمام دنیا این است که بار از جاده به ریل برود ،ما در خواست داریم که کل سیمان های ما به ریل وصل شود.

در ادامه این سفر مهدی هوشیاری در بازدید میدانی از پایانه مرز شلمچه و ادای احترام به یادمان شهدا با ‎رییس ستاد اربعین شلمچه دیدار و در خصوص استقرار موکب و پذیرایی از زائران اربعین در این مرز گفت و گو کرد.
تمیمیان رییس ستاد اربعین شلمچه در این بازدید که به منظور مکان یابی جهت برپایی موکب و ارائه خدمات به زائرین صورت گرفت گفت: پذیرایی از زائران به دو بخش حین سفر و بعد از سفر تقسیم می شود ،ما هر سال هنگام برگشت زائرین با خستگی، انبوه جمعیت، گرما و مشکلات پذیرایی از این زائران مواجه هستیم.
وی با بیان اینکه تعداد خروج و ورود زائران از تمام مرزهای کشور متفاوت است بیان کرد: سال گذشته حدود ۸۰۰هزار نفر در مراسم اربعین از مرز شلمچه خروج داشتند اما بیش از یک میلیون نفر از مرز شلمچه به کشور برگشتند.
در پایان این بازدید مقرر شد که ۱۰کانکس و کولر و یک میلیون بطری آب برای پذیرایی از زائران از سوی هلدینگ سیمان تهیه و توزیع شود.

اخبار بیشتر