واحد واردات

معرفی واحد


در تمامی دوره ها انسانها برای تامین نیازهای خود دست به مبادلات کالا میزدند و این رفع نیاز با گذشت زمان و تغییراتی همچون افزایش جمعیت، پیشرفت علم و تکنولوژی و بالا رفتن تنوع و میزان نیازها بسیار متفاوت تر از گذشته شده است و بعد وسیعی از فعالیت های انسانی را تحت الشعاع قرارداده است. این امر حاکی از آن است که بازرگانی پیشینه ای دیرین و الزامی در زندگی جوامع دارد و امروزه با گسترش این امر سازمان ها و شرکت های بازرگانی نقشی برجسته در جوامع در راستای رفع نیازهای موجود ایفا میکنند.
سازمان تامین اجتماعی یکی از سازمان های مردم نهادیست که با چشم اندازی مبنی بر پايداری، پويایی، چابکی و سرآمدی در پاسخگويي، با فرايندهاي هوشمند ارائه خدمات کيفي و بهنگام به ذينفعان و با تحت پوشش داشتن شرکت های مختلف وظیفه خدمت رسانی به مردم جامعه ایران را دارد و پر واضح است که در این راستا بخش بازرگانی یکی از بازوان توانمند و حیاتی این سازمان در راستای عمل به مسئولیت های خویش می باشد.
اکنون اگر کمی جزئی تر نگاه کنیم بخش بازرگانی در شرکت بازرگانی بین المللی تامین اجتماعی یکی از ارکان مهم این شرکت می باشد. چرا که به نوعی قلب تپنده این مجموعه محسوب می شود و امور بازرگانی اعم از داخلی و خارجی این مجموعه را عهده دار است.

اهداف

بخش بازرگانی به عنوان یکی از مهمترین ارکانهای شرکت بازرگانی بین المللی تامین اجتماعی که خود وظیفه معاونت و همراهی سازمان تامین اجتماعی را بر عهده دارد، و همانطور که اشاره شد با توجه به چشم انداز سازمان تامین اجتماعی، رویه خویش را پیشروی بر مبناهای مذکور در سطح بین المللی جهت تحقق این چشم انداز تعیین نموده و با تمام تلاش در این مسیر در حرکت است، بنابراین این شرکت و بالاخص بخش بازرگانی سعی در پاسخگویی به نیازهای سازمان تامین اجتماعی و شرکت های زیرمجموعه این سازمان دارد و خدمت رسانی به آنها را تامین میکند و در این راستا متخصصان مجرب گرد هم آورده و از هیچ تلاشی در این امر فروگذار نمی‌کند.

توانمندی ها

از توانمندی های گروه بازرگانی ، برقراری ارتباطات بین المللی و واقف بودن بر برگذاری مناقصات، مزایده ها، تضامین و امور بانکی، سامانه ستاد، پروسه خرید و فروش، حمل و دریافت یا ارسال کالا و در مجموع امور بازرگانی در سطح بین الملل می باشد که با تلاش متخصصان و کارشناسان مجرب و توانمند به بهترین نحو صورت می‌پذیرد.

توانمندی ها

حوزه فعالیت


• برقراری روابط بین المللی
• شناسایی بازارهای جهانی
• مشارکت در بازارهای جهانی
• شناسایی فرصت ها و چالش های واردات
• انجام مناقصات بین المللی
• شناسایی شرکت های تضمین کننده معاملات بین المللی
• برگزاری دوره های مرتبط جهت به روز شدن اطلاعات کارشناسان

پروژه های واحد واردات